کیا اسپورتیج

درخواست تعمیر

جهت درخواست تعمیر فوری ویا تعیین وقت با ما تماس بگیرید
09129570390 09194444607

سوالات متداول در خصوص خودرو کیا اسپورتیج
1 رایج ترین مشکلات گیربکس اتوماتیک اسپورتیج چیست ؟

زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک اسپورتیج تاخیر در عملکرد گیربکس بوی سوختگی ناشی از سوختن روغن گیرکردن دنده اتوماتیک در حالت پارک

2 علائم خرابی گیربکس اتوماتیک اسپورتیج چیست ؟

نداشتن قدرت کافی ماشین یا به اصطلاح جون نداشتن ماشین ، درست کار نکردن پدال کلاچ ، لرزش ماشین و بالارفتن دور موتور

3 سرویس های دوره ای تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج به چه صورت می باشد ؟

سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک اسپورتیج هر 20 هزار تا 60 هزار کیلومتر باید انجام شود .

4 چرا گیربکس اسپورتیج بوی سوختگی می دهد؟

این اتفاق ممکن است به دلیل افزایش دمای گیربکس ، کثیف شدن کاهش کیفیت روغن و کم بودن میزان روغن جعبه دنده باشد .

5 صدای زوزه در گیربکس اتوماتیک ماشین کیا اسپورتیج نشان از چیست ؟

نشان از خرابی شیربرقی گیربکس یا وجود ایراد در توربین و کلاچ جعبه دنده اتوماتیک دارد .

6 روغن گیربکس کیا اسپورتیج هر چند مدت یکبار باید تعویض شود ؟

هر 50 تا 100 هزار کیلومتر .

7 حجم روغن گیربکس کیا اسپورتیج چقدر باید باشد ؟

بین 4 تا 5 لیتر .

8 علت تعویض شدن دنده ها به صورت غیرعادی در گیربکس اسپورتیج چیست ؟

این مشکل ناشی از خرابی سلکتور ، ساعت گیربکس یا خرابی شیربرقی می باشد .

9 دلیل ساییدگی صفحه کلاچ گیربکس اسپورتیج چیست ؟

از مهم ترین دلایل آن نشتی روغن گیربکس می باشد .


مشکلات رایج در گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
1. مشکل هنگام تعویض دنده کیا اسپورتیج . ۲. حرارت بیش از حد در گیربکس کیا اسپورتیج ۳. در گیربکس اسپورتیج سطح روغن آن پایین باشد . ۴. گیربکس اسپورتیج دچار لغزش و سر خوردگی شود . ۵. از گیربکس کیا اسپورتیج روغن نشت کند . ۶. شکستگی صفحه فلایویل در خودرو اسپورتیج . ۷. روغن گیربکس اسپورتیج تغییر رنگ بدهد . ۸. از داخل گیربکس کیا اسپرتیج صداهایی شنیده شود .

هشدار های مهم در خرابی گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
1- هنگام رانندگی احساس لرزش در جعبه دنده کیا اسپورتیج داشته باشید . 2- اتومبیل اسپورتیج گیربکس را درگیر نمی‌کند و یا حرکت نمی‌کند . 3- اتومبیل کیا اسپورتیج تولید صدا می‌کند : صدای ناله ، وزوز یا کوبش هنگامی‌ که دنده کیا اسپورتیج در حالت خلاص قرار دارد 4- از گیربکس کیا اسپورتیج بویی مثل بوی سوختگی به مشام برسد . 5- دنده اسپورتیج از جای خود خارج می‌شود .

اقدامات اولیه در خرابی گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس اسپورتیج ، به خصوص در هنگام توقف ترافیک در مسافت های طولانی ، وضعیت خودرواسپورتیج را به حالت پارک شده تغییر دهید . برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس اسپورتیج ، بهتر است هنگام توقف در ترافیک های طولانی ، خودرو را از حالت D خارج کرده و در حالت P قرار دهید . در برخی موارد خودرو به آرامی در سربالایی حرکت می کند ، مشکل توربین به اشتباه شناسایی می شود و افراد اقدام به تعویض توربین می کنند ، در حالی که قبل از این موضوع باید میزان روغن گیربکس بررسی و خودرو عیب یابی شود.

نکات مهم در نگهداری گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
به سرویس خودرو اسپورتیج به طور دوره ای اهمیت دهید و به موقع نسبت به انجام سرویس اقدام کنید . به موقع روغن گیربکس و فیلتر کیا اسپورتیج را تعویض نمایید . به طور مرتب سیستم خنک کننده خودرو اسپورتیج خود را چک کنید . به هیچ عنوان با خودرو اسپورتیج شتاب نگیرید . توجه داشته باشید زمان هایی که در ترافیک روان قرار دارید دنده را در حالت دستی قرار دهید .

تست سلامت گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
برای اینکه از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل کنید باید از آن تست سلامت بگیرید . دستگاههای تست گیربکس کیا اسپورتیج با توجه به عملکرد پیشرفته ای که دارد از طریق نمایشگر گیربکس اسپرتیج شما را در همه حالات تست و بررسی می کند و از سالم بودن آن اطمینان حاصل می کند . برای اینکه از سلامت گیربکس خود اطمینان حاصل کنید باید خودرو را به تعمیرگاه گیربکس مجرب ببرید که در اینجا به شما تعمیرگاه گیربکس گنجی پیشنهاد می شود

روش های جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
1- در خودرو های اتوماتیک و همچنین خودرو کیا اسپورتیج ، گیربکس از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . به همین دلیل به سرویس دوره ای گیربکس اسپورتیج اهمیت بدهید و در زمان مشخص شده ای که توسط کمپانی اعلام شده خودرو را نزد تعمیرکار ببرید . 2- در گیربکس کیا اسپورتیج سنسورها و مدارهایی وجود دارد که بسیار حساس هستن به خاطر همین از موتورشویی خودرو اسپورتیج تا حد امکان خودداری کنید . 3- به هیج عنوان از خودرو اسپورتیج به عنوان بکسل استفاده نکنید زیرا گیربکس اسپورتیج فشار زیادی را باید تحمل کندو باعث خرابی زود هنگام آن میشود . 4- توجه داشته باشید که در زمان مشخص جهت تعویض روغن گیربکس اسپورتیج اقدام نمایید تا کارایی اجزا داخلی گیربکس اسپورتیج بالا برود و همچنین قطعات جعبه دنده نیز به خوبی کار کند .زیرا اهمیت دادن به سرویس های دوره ای طول عمر گیربکس اسپورتیج را بالا می برد و هزینه کمتری برای شما در بر دارد .

عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
در خودرو اسپورتیج جهت افزایش طول عمر گیربکس توصیه میشود به صورت منظم روغن گیربکس را پس طی مسافت 24000 کیلومتر تعویض نمایید البته بعضی اوغات نیز پیش می آید که لازم باشد زودتر از موعد گفته شده روغن گیربکس را تعویض نمایید . توجه داشته باشید که از روغن ترمز تمیز و فاقد گردو غبار استفاده کنید زیرا تمیز بودن روغن گیربکس باعث بالا رفتن طول عمر خودرو می شود و همچنین توجه داشته باشید برای تعویض روغن گیربکس به مراکز مطمعن مراجعه کنید . گیربکس خودرو را به طور منظم سرویس کنید ، عدم رسیدگی به سرویس گیربکس باعث کاهش طول گیربکس کیا اسپورتیج شده و هزینه های زیادی را برای شما در بر دارد . به این نکته توجه داشته باشید که بین گیربکس و موتور خودرو اسپرتیج ارتباط مستقیمی وجود دارد و همانطور که باید گیربکس اسپرتیج چک شود موتور خودرو نیز باید به طور مرتب چک شود زیرا ارتباط نزدیکی بین این دو قطعه خودرو وجود دارد و باعث بالا رفتن عملکرد خودرو می شود .

شایع ترین علل خرابی گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج
کاهش شتاب خودرو یا پاسخ ناکافی دریچه گاز : علت اصلی ایراد و خراب شدن در گیربکس اسپرتیج کاهش شتاب خورو می باشد . با وجود این مشکل در تعویض دنده تاخیر در شتاب خودرو را مشاهده می کنید که این مسئله بیشتر به علت خرابی جزئی در کلاچ می باشد . لرزش خودرو اسپرتیج همراه با صدای در حین تعویض دنده : در زمان عادی در هنگام تعویض دنده صفحه کلاچ نباید صدا و یا لرزش داشته باشد . اگر در خودرو اسپرتیج هنگام رانندگی متوجه همچین صدایی شدید بلافاصله خودرو اسپرتیج را جهت چک شدن به تعمیرگاه ببرید . بیرون پریدن دنده کیا اسپرتیج : بیرون پریدن دنده باعث آسیب رساندن به قطعات گیربکس اسپورتیج میشود ، اما فراتر از خرابی برای سلامتی خود شما نیز زیان آور است مخصوصا در سرعت بالا . پریدن دنده به علت آسیب دیدن در محل انشعاب دنده رخ می دهد که باعث میشود قسمت آسیب دیده به خوبی حرکت نکند و این موضوع باعث می شود به مرور گیربکس اسپرتیج خراب شود .

تعمیر گیربکس کیا اسپورتیج
تعمیر گیربکس اتوماتیک اسپرتیج کاری تخصصی است و سپردن آن به هر مکانیکی عملی اشتباه می باشد چرا که در بسیاری از موارد باعث میشود شما دوبار برای تعمیر گیربکس اسپرتیج خود هزینه کنید و متاسفانه بعضی از دوستان علم و توانایی تعمیر گیربکس اسپرتیج شما را ندارند . با توجه به بالا بودن هزینه تعمیر گیربکس و قطعات آن ، به شما تعمیرگاه گنجی گیربکس که یکی از تعمیرگاههایی است که با آموزش و استفاده از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین استفاده از دستگاهای مخصوص و به روز این توانایی را دارد که شما خودرو اسپرتیج خود را به ما بسپارید تا با کمترین هزینه و گارانتی 12 ماهه خودرو شما را تعمیر کند .


تعمیر گیربکس خودرو های چینی و وارداتی

دانگ فنگ , جیلی , جک , لیفان , ام وی ام , چری , چانگان , بسترن , برلیانس , ام جی

درباره ما

مجموعه گنجی گیربکس از سال 1390 به صورت تخصصی در امور تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین های خارجی شروع به فعالیت نمود این مجموعه دارای مدارک بین المللی از شرکت های هیوندا کیا نیسان تویوتا و انواع برند خودروهای چینی می باشد یکی از مزایای مجموعه گنجی گیربکس باز کردن و عیب یابی گیربکس حضور مشتری می باشد که کلیه خدمات و تعمیرات گیربکس را گارانتی بی قیدوشرط می‌کند

ارتباط با ما
imgabout


ویدئوی معرفی

image
خدمات
خدمات ما
alarm

خودرو بر رایگان

خودرو بر رایگان برای خودروهای فاقد حرکت در محدوده غرب تهران

settings_suggest

گارانتی بی قید و شرط

ارائه فاکتور سر برگ دار با مهر گارانتی بی قیدوشرط جهت خدمات و گیربکس های تعمیری

money_off

مشاوره عیب یابی رایگان همراه با دستگاه دیاگ

نازل ترین قیمت منطقه غرب تهران
باز شدن گیربکس در حضور مشتری

برای مشاهده ویدیو های آموزشی و اطلاعات بیشتر برند خودرو را انتخاب کنید


برای دریافت مشاوره تماس بگیرید:

09129570390 - 09194444607

وبلاگ
جدیدترین مقالات

برای مشاهده تازه ترین مقالات سایت کلیک کنید

مشاهده بیشتر

300K

مشتریان

647K

کارهای انجام شده

12 سال

سابقه فعالیت
ارسال پیام
maps_home_work
آدرس

تهران، شهران، میدان الغدیر، خیابان شهدا، مجتمع خدماتی ققنوس


headset_mic
شماره های تماس

09129570390 - 09194444607

expand_less
تعمیر گیربکس اتوماتیک جیلی امگرند غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک چری غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک جک غرب تهران