هیوندای توسان (ix35)

درخواست تعمیر

جهت درخواست تعمیر فوری ویا تعیین وقت با ما تماس بگیرید
09129570390 09194444607

سوالات متداول در خصوص خودرو هیوندای توسان (ix35)
1 روغن گیربکس توسان ( ix35 ) هر چند مدت یکبار باید تعویض شود ؟

روغن گیربکس اتوماتیک توسان ( ix 35 ) باید بعد از هر 60 هزار کیلومتر تعویض شود .

2 علت گاز هرز خوردن هیوندای توسان ( ix35 ) چیست ؟

مشکل گاز هرز خوردن در هیوندای توسان ( ix35 ) مربوط به کم بودن روغن گیربکس ، کافی نبودن روغن پشت کاسه کلاچ ها و فرسودگی کاسه کلاچ می باشد .

3 دلیل لرزش خودرو در هیوندای توسان (ix35 ) چیست ؟

لرزش خودروی توسان در هنگام حرکت به دلیل خرابی پلوس ، خرابی در دسته موتور و بکسواد کردن صفحه کلاچ می باشد .

4 صدای زوزه و صدا های غیر عادی در گیربکس اتوماتیک توسان به چه علت می باشد ؟

این مشکل مربوط به فشار روغن و یا خرابی دنده ها می باشد .

5 دلیل بوی سوختگی در هیوندای توسان چیست ؟

بوی سوختگی نشان از گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس می باشد . در صورت کثیف بودن روغن گیربکس توسان عمل روغن کاری به خوبی انجام نمی شود و سبب آسیب رسانی به سایر قسمت های گیربکس می شود .

6 علائمی که نشان می دهد روغن گیربکس باید تعویض شود ؟

روغن گیربکس قرمز و شفاف است ، در صورتی که رنگ آن تیره شود باید آن را تعویض کنید .

7 علت تاخیر در عملکرد گیربکس خودروی توسان ( ix35 ) چیست ؟

طراحی گیربکس های اتوماتیک هیوندای توسان به صورتی می باشد که عمل تعویض دنده را در کسری از ثانیه به راحتی انجام می دهد . اگر در هنگام تعویض دنده با تاخیر مواجه شدید ، دلیل آن نشتی روغن گیربکس می باشد .

8 علت تقه زدن گیربکس هیوندای توسان ( ix35 ) چیست ؟

مشکل تقه زدن گیربکس توسان ایراد شیر برقی ، میزان نبودن فشار روغن که ناشی از ایراد در ساعت و یا خرابی و پارگی در دسته موتور های گیربکس می باشد .

9 دلیل خلاصی گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان چیست ؟

خراب شدن توربین ، هرز شدن پلوس ، خالی بودن گیربکس از روغن و معیوب بودن چرخ دنده های داخل گیربکس

10 چه عواملی باعث افزایش طول عمر هیوندای توسان ( ix35 ) می شود؟

پدال گاز را نرم فشار دهید. فشار دادن زیاد و نامنظم پدال گاز باعث ضربه به گیربکس می شود و عمر آن را کاهش می دهد . از ماشین خود به عنوان یدک کش استفاده نکنید ، زیرا باعث اکسید شدن و یا سوختن روغن گیربکس می شود و به سایر قسمت های گیربکس آسیب جدی وارد می کند.


مشکلات رایج در گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک توسان ix35 : علت اصلی این مشکل کمبود روغن در گیربکس می باشد . از دلایل دیگر این مشکل فرسودگی صفحه کلاچ ها و احتمالا نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ ها می باشد . گیرکردن دنده توسان ix35 در حالت خلاص : کم بودن سطح روغن گیربکس یا کثیفی روغن باعث اختلال در عملکرد گیربکس می شود . همچنین فرسودگی قطعاتی مانند بلبرینگ ها ، زنجیر دنده عقب و یا دنده ها از دلایل دیگر این مشکل در گیربکس توسان می شود . لرزش خودرو توسان ix35 در حال حرکت : از مهمترین دلایلی که باعث می شود خودرو توسان در حال حرکت دچار لرزش شود ، خرابی در پلوس و دسته موتور و بکسواد کردن صفحه کلاچ ها می باشد . احساس بوی سوختگی در گیربکس اتوماتیک توسان IX35 : دلیل اصلی بوی سوختگی گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس می باشد . روغن گیربکسی که کثیف شده باشد یا بوی سوختگی بدهد باعث می شود عمل روغن کاری در سیستم انتقال قدرت به خوبی انجام نشود و سبب آسیب رسانی به سیستم انتقال قدرت شود . سر و صدای خودرو توسان IX35 در حالت خلاص : شنیدن صداهای غیر عادی در حالت خلاص ، نشان از کمبود روغن گیربکس ، کثیفی آن یا فرسودگی قطعاتی مانند بلبرینگ ، زنجیر دنده عقب یا دنده ها می باشد .

هشدار های مهم در خرابی گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
1. تقه زدن گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان IX35 : میزان نبودن فشار روغن ، پارگی در دسته موتور گیربکس و یا ایرادات برقی می تواند از دلایل اصلی این مشکل در گیربکس شود . 2. شنیدن صدای زوزه و صداهای غیر عادی در گیربکس اتوماتیک توسان IX35 : اصلی ترین هشداری که نشان از خرابی گیربکس اتوماتیک توسان می دهد صدای زوزه می باشد. زوزه کشیدن گیربکس به دلیل صدای فشار روغن یا خرابی دنده ها می باشد . 3. نشتی روغن گیربکس اتوماتیک توسان IX35 : یکی از دلایل وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک توسان نشتی روغن در آن می باشد که باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید چون اگر نشتی ادامه پیدا کند باعث می شود خسارت های جبران ناپذیری به گیربکس وارد شود .

اقدامات اولیه در خرابی گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
با توجه به اینکه گیربکس های اتوماتیک هیوندای توسان مدل IX35 از یک سیستم بسیار پیچیده تشکیل شده است و هزینه تعمیر و نگهداری آن بالا می باشد ، بنابراین با کوچکترین مشکل در گیربکس بلافاصله به تعمیرگاه مراجعه کنید تا سریعا مشکل برطرف شود و از هزینه های اضافی ناشی از خرابی قطعات آن جلوگیری شود .

نکات مهم در نگهداری گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
روغن گیربکس توسان را با توجه به زمان بندی و کیلومتر مشخص شده توسط کمپانی تعویض کنید . سرویس های دوره ای گیربکس توسان را جدی بگیرید . در توقف های کوتاه برای استهلاک کمتر گیربکس توسان بهتر است دنده را در حالت D قرار دهید و پای خود را روی ترمز بگذارید.

تست سلامت گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
راه های مختلفی برای مشخص شدن سلامت گیربکس اتوماتیک توسان IX35 وجود دارد یکی از این راه ها استفاده از دستگاه های تست سلامت گیربکس اتوماتیک می باشد . این دستگاه ها با توجه به عملکرد پیشرفته ای که دارند گیربکس را عیب یابی کرده و خطاهای آن را بر روی صفحه نمایش نشان می دهند . انجام تست تقه و توربین از دیگر راه های اطمینان از سلامت گیربکس خودروی توسان می باشد . با انجام به موقع این تست می توانید از خرابی سایر قطعات گیربکس جلوگیری کنید .

روش های جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
روغن گیربکس نیز مانند روغن موتور نیاز به گرم شدن دارد تا عمل انتقال گشتاور به خوبی انجام شود . عدم رعایت این موضوع باعث کاهش دور و توان گیربکس و خرابی آن می شود . تعویض به موقع روغن گیربکس را حتما جدی بگیرید تا علاوه بر اینکه مشکل تقه زدن در هنگام تعویض دنده پیش نیاید از خرابی سایر قسمت های آن نیز جلوگیری شود .

عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
یکی از راه هایی که باعث افزایش طول عمر گیربکس توسان در ماشین های اتومات می شود ، رانندگی درست و منضبط می باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر گیربکس توسان مدل Ix35 ، چک کردن بنزین و روغن موتور می باشد . همیشه سعی کنید باک بنزین را پر نگه دارید و با باک خالی رانندگی نکنید زیرا باعث می شود ضایعات داخل باک وارد موتور شود که به مرور زمان باعث خرابی گیربکس توسان می شود .

شایع ترین علل خرابی گیربکس اتوماتیک هیوندای توسان (ix35)
گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان مدل Ix35 ، یکی از قطعات بسیار مهم و ضروری در این خودرو می باشد و باید علائم هشدار دهنده در این خوردو را شناسایی کرده تا در هنگام بروز سریعا به آن رسیدگی شود . از مهمترین علل خرابی گیربکس هیوندای توسان عبارتند از : روشن شدن چراغ هشدار گیربکس احساس بوی سوختگی و بو های نامطبوع از ناحیه گیربکس تعویض دنده با تاخیر نشست مایع گیربکس

تعمیر گیربکس هیوندای توسان (ix35)
مزایای تعمیر گیربکس توسان مدل Ix35 ، در تعمیرگاه گیربکس گنجی به صورت زیر می باشد : یک سال گارانتی پس از تعمیر خودروبر رایگان در استان تهران ارائه مشاوره رایگان با تمام جزئیات بررسی کامل خودرو با دستگاه های به روز و مجهز و دقت بالای نیروهای انسانی متخصص در خصوص عیب یابی


تعمیر گیربکس خودرو های چینی و وارداتی

دانگ فنگ , جیلی , جک , لیفان , ام وی ام , چری , چانگان , بسترن , برلیانس , ام جی

درباره ما

مجموعه گنجی گیربکس از سال 1390 به صورت تخصصی در امور تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین های خارجی شروع به فعالیت نمود این مجموعه دارای مدارک بین المللی از شرکت های هیوندا کیا نیسان تویوتا و انواع برند خودروهای چینی می باشد یکی از مزایای مجموعه گنجی گیربکس باز کردن و عیب یابی گیربکس حضور مشتری می باشد که کلیه خدمات و تعمیرات گیربکس را گارانتی بی قیدوشرط می‌کند

ارتباط با ما
imgabout


ویدئوی معرفی

image
خدمات
خدمات ما
alarm

خودرو بر رایگان

خودرو بر رایگان برای خودروهای فاقد حرکت در محدوده غرب تهران

settings_suggest

گارانتی بی قید و شرط

ارائه فاکتور سر برگ دار با مهر گارانتی بی قیدوشرط جهت خدمات و گیربکس های تعمیری

money_off

مشاوره عیب یابی رایگان همراه با دستگاه دیاگ

نازل ترین قیمت منطقه غرب تهران
باز شدن گیربکس در حضور مشتری

برای مشاهده ویدیو های آموزشی و اطلاعات بیشتر برند خودرو را انتخاب کنید


برای دریافت مشاوره تماس بگیرید:

09129570390 - 09194444607

وبلاگ
جدیدترین مقالات

برای مشاهده تازه ترین مقالات سایت کلیک کنید

مشاهده بیشتر

300K

مشتریان

647K

کارهای انجام شده

12 سال

سابقه فعالیت
ارسال پیام
maps_home_work
آدرس

تهران، شهران، میدان الغدیر، خیابان شهدا، مجتمع خدماتی ققنوس


headset_mic
شماره های تماس

09129570390 - 09194444607

expand_less
تعمیر گیربکس اتوماتیک جیلی امگرند غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک چری غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک جک غرب تهران