تویوتا کرولا

درخواست تعمیر

جهت درخواست تعمیر فوری ویا تعیین وقت با ما تماس بگیرید
09129570390 09194444607

سوالات متداول در خصوص خودرو تویوتا کرولا
1 مشخصات فنی تویوتا کرولا چیست؟

تویوتا کرولا به پیشرانه دو لیتری تنفس طبیعی با 145 اسب بخار قدرت و 187 نیوتن متر گشتاور به همراه گیربکس اتوماتیک 4 سرعته مجهز شده است

2 آیا تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا ضروری است؟

گیربکس اتومات تویوتا قطعات متحرک بسیاری دارد که اگر تعویض روغن به موقع به انجام نرسد ممکن است لطمات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. لذا در زمان مناسب نسبت به تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا خود اقدام کنید.

3 به چه دلیل گیربکس اتومات تویوتا دچار لرزش می شود؟

دلایل مختلفی برای لرزش گیربکس اتومات تویوتا وجود دارد اما ممکن است تنها اتصالات گیربکس اتومات تویوتا شل شده باشد و با یک آچار کشی ساده مشکل رفع شود پس بهتر است برای رفع عیب مذکور به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات تویوتا مراجعه نمایید.

4 گیر کردن دنده در حالت پارک در گیربکس اتومات تویوتا چطور رفع می شود؟

اگر ایراد از برنامه کامپیوتری باشد می توانید با انجام اقدامات مربوط به تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات تویوتا این مشکل را برطرفه نمایید در غیر این صورت می بایست به تعمیرگاه مراجعه کنید تا گیربکس اتومات تویوتا شما مورد عیب یابی و کارشناسی قرار گیرد.

5 سرویسهای دوره ای گیربکس اتومات تویوتا کدام هستند؟

در بالا به برخی سرویسها دوره ای مانند تعویض روغن و تعویض فیلتر روغن اشاره کردیم باید در نظر داشته که لیست دقیق سرویسهای دوره ای گیربکس اتومات تویوتا بسته به مدل دستگاه در دفترچه راهنمای خودرو ذکر شده است.

6 در صورت گیر کردن دنده در وضعیت پارک چه باید کرد؟

ممکن است ایراد گیر کردن دنده در حالت پارک در گیربکس اتومات تویوتا به سیستم برق خودرو مربوط باشد با انجام فرایند تعمیرات اضظراری می توانید موقتا این مشکل را رفع کنید و در فرصت مناسب به تعمیرگاه مراجعه کنید.


مشکلات رایج در گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
از مشکلات رایج خرابی گیربکس خودرو تویوتا کرولا می توان به : به طور ناگهانی از قسمت زیر ماشین صدای زوزه و یا کوبیده شدن بشنوید که امکان دارد مشکل از جعبه دنده خودرو باشد. به مشام شما زمانی که در خودرو هستید بوی سوختنی بخورد که بلافاصله باید جهت پیگیری علت و رفع آن اقدام نمایید. یکی از رایج ترین ایراداتی که برای جعبه دنده تویوتا کرولا به وجود می آید کاهش سطح روغن است. اگر در هنگام رانندگی چراغ چک خودرو روشن یا پیغام دهد احتمال زیاد گیربکس خودرو دچار مشکل شده که بلافاصله جهت رفع آن باید اقدام نمایید.

هشدار های مهم در خرابی گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
احساس لرزش در جعبه دنده خودرو تویوتا کرولا در هنگام رانندگی صدای زوزه و ناله از خودرو بشنوید در هنگام رانندگی دنده از جای خود خارج شود چراغ اخطار موتور خودرو تویوتا کرولا روشن شود در هنگام حرکت یا تعویض دنده خودرو بلافاصله عمل نکند و به اصطلاح اتومبیل گیربکس را درگیر یا حرکت نمی کند

اقدامات اولیه در خرابی گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
در صورت شنیدن صدای جیغ و سوت از گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا روغن گیربکس را چک کنید . احتمالا روغن گیربکس تویوتا کرولا 2008 دچار نشتی شده باشد . زمانی که ماشین در حالت مد اضطرار قرار گرفت حتما خودرو تویوتا کرولا را متوقف کنید و با جرثقیل به تعمیرگاه مراجعه کنید .

نکات مهم در نگهداری گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
- انجام سرویس های دوره ای و به موقع خودرو تویوتا کرولا : با توجه به بالا بودن هزینه تعمیرات گیربکس دنده اتوماتیک بهتر است که در مدت زمان مشخص شده خودرو خود را جهت سرویس دوره ای به تعمیرگاه مجرب ببرید. - در خودرو تویوتا کرولا دقت در تعویض روغن گیربکس آن داشته باشید : طبق تاریخ دوره ای اعلام شده توسط کمپانی جهت تعویض روغن گیربکس خودرو خود اقدام نمایید تا از بروز اتفاقات و خرابی های دیگر در گیربکس خودرو خود جلوگیری کنید و یا حتی با دیدن کوچکترین نشتی از روغن گیربکس بلافاصله به اولین تعمیرگاه مجرب خودرو تویوتا کرولا خود را منتقل نمایید. - از بکسل ماشین و اشیاء سنگین خود داری کنید: از خودرو تویوتا کرولا خود جهت جابه جابب اجسام سنگین تر از وزن معقول پرهیز کنید زیرا به گیربکس خودرو شما فشار وارد شده و باعث داغ شدن گیربکس تویوتا کرولا شده و عمر مفید آن بسیارکم می شود.

تست سلامت گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
یکی از راههای گرفتن تست سلامت گیربکس خودرو تویوتا کرولا زدن دستگاه می باشد. دستگاه تست گیربکس یک دستگاه مهم برای تشخیص سلامت بودن گیربکس خودرو شما می باشد. این دستگاه با توجه به عملکرد پیشرفته ای که دارد از طریق نمایشگر و خروجی، عملکرد دستگاه را در حالت های مختلف بررسی می کند و ایرادات گیربکس تویوتا کرولا شما را نشان می دهد. شما میتوانید جهت تست و تعمیر گیربکس، خودرو خود را به تعمیرگاه گنجی گیربکس که دارای کادر نیروی مجرب دوره دیده و بهتریسن دستگاهها می باشد بسپارید.

روش های جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
_ روغن گیربکس خودرو خود را در تاریخ های مشخص چک کنید: حتما توجه داشته باشید که از روغن گیربکس مطابق خودرو خود استفاده کنید. زیرا در صورت کافی نبودن روغن، عدم تعویض و ریختن روغن اشتباه آسیب جدی به مکانیزم گیربکس خودرو شما وارد می شود. همچنین روغن گیربکس باید به رنگ قرمز روشن و شفاف باشد و بوی بد نیز نباید بدهد. _ هنگام گاز دادن در خودرو تویوتا کرولا ( drive ) را درگیر نکیند : زمانی که پا خود را به پدال گاز فشار می دهید توجه داشته باشید که حالت ( DRIVE ) انتخاب نکنید. زیرا اگر پدال گاز را در وضعیت خلاص نگه دارید و D را انتخاب کنید برای حرکت کردن احتمال آسیب و خسارت جبران ناپذیری به گیربکس خودرو تویوتا کرولا شما وارد می شود. _ در خوردو تویوتا کرولا حالت پارک را قبل از توقف کامل درگیر نکنید : توجه داشته باشید که قبل از اینکه به طور کامل توقف کنید خودرو را در حالت ( P ) قرار ندهید و نکته اینکه اکثر خودروهای گیربکس اتوماتیک از جمله خودرو تویوتا کرولا به شما اجازه انتخاب وضعیت پارک در زماین که دارید حرکت می کنید را نمی دهد.

عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
برای اینکه گیربکس خوردو تویوتا کرولا شما طول عمر زیادی داشته باشد باید به چند نکته که دارای اهمیت زیادی است توجه کنید: 1- انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو تویوتا کرولا خود 2- به سرویس های دوره ای گیربکس خودرو خود اهمیت بدهید 3- زمان هایی که بار زیادی با خودرو خود حمل می کنید با دنده سنگین رانندگی کنید 4- توجه داشته باشید که در هیچ شرایطی به موتور خودرو تویتا کرولا خود فشار وارد نکنید 5- توجه داشته باشید که به طور اصولی رانندگی کنید 6- روغن گیربکس خودرو خود را به طور مرتب چک کنید و همچنین از فیلترهای با کیفیت استفاده کنید

شایع ترین علل خرابی گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا
_ از جعبه دنده خودرو شما روغن نشتی کند : زمانی که متوجه شدید که از گیربکس خودرو شما روغن نشتی می کند بلافاصله جهت رفع آن باید اقدام کنید و به اولین تعمیرگاه مجرب مراجعه کنید. اگر به نشتی روغن گیربکس خود توجه نکنید و کاهش پیدا کند باعث ساییدگی صصفحه کلاچ ها ، خرابی تورک کانتور ، ساییدگی چرخ دنده ها و بلبرینگ می شود _ لیز خوردن دنده خودرو تویوتا کرولا : اگر در زمان حرکت با سرعت مشخص، دنده ها به طور غیر عادی تعویض شوند معنی آن این است که به جای اینکه دنده های تویوتا کرولا در سر جای خود ثابت باشند در حالت سبک یا سنگین تر به طور ناگهانی تغییر حالت می دهد و با مشکل لیز خوردن دنده مواجه می شودید. _ در حالت خلاص صدای زوزه یا تقه از گیربکس خودرو تویوتا کرولا بشنوید : زمانی که خودرو شما در حالت خلاص یا N قرار داشت و شما صدای زوزه ، لرزش از قسمت گیربکس خودرو تویوتا کرولا احساس کردید این احتمال وجود دارد که جعبه دنده اتوماتیک ماشین شما دارای ایراد شده باشد. این علائم نشانه از خرابی شیر برقی و یا ایراد در توربین و یا کلاچ جعبه دنده خودرو شما باشد. _ احساس بوی سوختگی از سمت گیربکس خودرو : اگر زمانی بوی سوختگی به مشام شما خورد دلایل مختلفی دارد . در ابتدا از انصالات سیم ها ، لنت های ترمز و سوکت ها مطمعن شوید که ایراد از این قسمت نباشد که بعد از اطمینان میتواند این نشانه خرابی در گیربکس خودرو باشد که کم بودن روغن در جعبه دنده، کثیف بودن و کاهش کیفیت روغن گیربکس از جمله مواردی است که باعث ایجاد مشکل می شود

تعمیر گیربکس تویوتا کرولا
تعمیر گیربکس تویوتا کرولا در تعمیرگاه گیربکس گنجی با توجه به وارداتی بودن قطعات و حرفه ای بودن تیم گنجی با بالاترین کیفیت انجام می شود . بنابر این در صورت مشاهده هر گونه علائم از خرابی گیربکس اتوماتیک با تیم گنجی تماس بگیرید مشاوره رایگان دریافت کنید و از گارانتی 12 ماهه پس از تعمیر بهره مند شوید .


تعمیر گیربکس خودرو های چینی و وارداتی

دانگ فنگ , جیلی , جک , لیفان , ام وی ام , چری , چانگان , بسترن , برلیانس , ام جی

درباره ما

مجموعه گنجی گیربکس از سال 1390 به صورت تخصصی در امور تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین های خارجی شروع به فعالیت نمود این مجموعه دارای مدارک بین المللی از شرکت های هیوندا کیا نیسان تویوتا و انواع برند خودروهای چینی می باشد یکی از مزایای مجموعه گنجی گیربکس باز کردن و عیب یابی گیربکس حضور مشتری می باشد که کلیه خدمات و تعمیرات گیربکس را گارانتی بی قیدوشرط می‌کند

ارتباط با ما
imgabout


ویدئوی معرفی

image
خدمات
خدمات ما
alarm

خودرو بر رایگان

خودرو بر رایگان برای خودروهای فاقد حرکت در محدوده غرب تهران

settings_suggest

گارانتی بی قید و شرط

ارائه فاکتور سر برگ دار با مهر گارانتی بی قیدوشرط جهت خدمات و گیربکس های تعمیری

money_off

مشاوره عیب یابی رایگان همراه با دستگاه دیاگ

نازل ترین قیمت منطقه غرب تهران
باز شدن گیربکس در حضور مشتری

برای مشاهده ویدیو های آموزشی و اطلاعات بیشتر برند خودرو را انتخاب کنید


برای دریافت مشاوره تماس بگیرید:

09129570390 - 09194444607

وبلاگ
جدیدترین مقالات

برای مشاهده تازه ترین مقالات سایت کلیک کنید

مشاهده بیشتر

300K

مشتریان

647K

کارهای انجام شده

12 سال

سابقه فعالیت
ارسال پیام
maps_home_work
آدرس

تهران، شهران، میدان الغدیر، خیابان شهدا، مجتمع خدماتی ققنوس


headset_mic
شماره های تماس

09129570390 - 09194444607

expand_less
تعمیر گیربکس اتوماتیک جیلی امگرند غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک چری غرب تهران , تعمیر گیربکس اتوماتیک جک غرب تهران